Categorii
Amnar Lifesystems Dual Action Fire Starter
Amnar Lifesystems Dual Action Fire Starter Amnar Lifesystems Dual Action Fire Starter Amnar Lifesystems Dual Action Fire Starter Amnar Lifesystems Dual Action Fire Starter

Amnar Lifesystems Dual Action Fire Starter

Producător: Lifeventure
Cod: 801994
Art.: 42212
Stock: În Stoc

Preţ:

410 MDL 21 EUR

Introduceți numele și telefonul dumneavoastră, reprezentantul nostru va face legătura cu dumneavoastră!

Tema apelului:

Nume:

Telefon:

Mesaj:


Comandă rapidă

Amnar Lifesystems Dual Action Fire Starter

Amnar Lifesystems Dual Action Fire Starter

Pentru comanda rapidă avem nevoie de numarul telefonului de contact. Noi vom lua legatura pentru concretizarea detaliilor a comenzii, adresei si perioadei de livrare.

Nume:

Telefon:


Ați găsit mai ieftin?

Amnar Lifesystems Dual Action Fire Starter

Amnar Lifesystems Dual Action Fire Starter

Dacă ați găsit acest produs la alt magazin la preț mai mic, scrieți-ne și obțineți reducere.

Nume:

Telefon:

Link unde ați găsit mai ieftin *:

Descriere

Înlocuirea excelentă a chibritelor, va ajuta la aprinderea focului chiar şi în ploaie și pe zăpadă. Puteți da scânteie chiar daca griful este complet ud.

Scânteia are o temperatura de 2.980ºC, si este capabilă să se aprindă în orice vreme și la orice altitudine. Acum, aprinzătorul face parte din echipamentul obligatoriu al soldaților din armatele multor țări ale lumii.

Fiabilitatea Lifeszstems le-au transformat în accesorii favorite și necesare pentru mulți salvatori, vânători, pescari, turiști și alpiniști. De asemenea, lifesistemele și-au găsit locul în echipamentul călătorilor auto și motocicliștilor. Cu ajutorul unei pietre, puteți aprinde o torță sau o lampă - este suficientă o singură scânteie. Și dacă pregătiți în mod corespunzător locul de aprindere pentru foc, atunci veți aprinde un foc cu o singură scinteie. Este prevăzut pentru 8,000 de scinteieri.

Flanșă din aliaj de feroeridă, echipată cu un grif. Mânerul din plastic vă permite să țineți comod în mână aprinzătorul. Pentru efectul maxim, se recomandă utilizarea așchiilor de magneziu pentru aprindere (placa de magneziu este inclusa în kit). Pentru utilizarea în întregime a pietrei (obținând o scânteie de înaltă calitate) este necesar să "îndepărtați" stratul superior.

nu se teme de apa si zăpada funcționează chiar umed
ABS din plastic dur
nu există restricții în timpul transportului, spre deosebire, de exemplu, de brichete
aprobat de Asociația Internațională a Instructorilor de Supraviețuire
produce o scânteie cu o temperatură de 2.980ºC
aprinde ruguri cît şi lămpi, arzătoare,grătare
culoare aprinsa - este greu de pierdut
un bun cadou prietenilor
echipat cu curea
Proiectare pliere
caracteristici:

Temperatura scânteii: până la 2.980ºC
Numărul de sculpturi (lovituri): ~ 8000
Material grif: aliaj de magneziu
Material carcasa: oțel neinvaziv
Dimensiuni: 75x25x12mm
Greutate: 42g
Realizat în Marea Britanie

 

Atenție! Verificați disponibilitatea produsului, configurația acestuia, prețul cu operatorul nostru. Aspectul, caracteristicile și configurația acestuia se pot modifica fără notificare prealabilă.

Prețul 0 nu prezintă ofertă publică.

-->
Produsele Populare Azi