Disc diamantat MIX asfalt / beton BHL 350x20mm Carbodiam
Preţ:
| 0% Virtula |
|
|---|---|
| 3 luni 3 месяца | — Lei / lună Лей / мес |
| 4 luni 4 месяца | — Lei / lună Лей / мес |
- Prima rată se achită la primirea produsului. Первый платеж оплачивается при получении товара.
- Precizați posibilitatea de creditare la operator. Уточните у оператора возможность рассрочки.
Discul diamantat MIX asfalt / beton BHL cu diametrul de 350 mm este destinat tăierii profesionale a asfaltului, asfaltobetonului, betonului și altor materiale utilizate în construcții. Accesoriul este proiectat pentru utilizare pe mașini de tăiat rosturi și motofierăstraie în cadrul lucrărilor de construcție, reparație și infrastructură rutieră. Muchia segmentată oferă o viteză ridicată de tăiere, răcire eficientă și performanță constantă chiar și în condiții de lucru intensive. Datorită segmentelor diamantate de înaltă calitate, discul asigură o durată lungă de exploatare, precizie ridicată și rezistență excelentă la uzură în timpul prelucrării materialelor dure și abrazive.
Caracteristici
Sudură laser a segmentelor: Segmentele diamantate sunt fixate pe corpul discului prin tehnologia de sudură laser, ceea ce asigură o îmbinare extrem de rezistentă și o stabilitate ridicată la solicitări mecanice. Această metodă permite utilizarea sigură a discului în condiții de lucru intensive, temperaturi ridicate și vibrații puternice apărute în timpul tăierii materialelor de construcție dense. Între segmente sunt prevăzute canale speciale care facilitează evacuarea reziduurilor rezultate în timpul tăierii și îmbunătățesc răcirea părții active. În timpul tăierii umede prin aceste canale circulă apa, iar la tăierea uscată aerul, reducând riscul supraîncălzirii și prelungind durata de exploatare a discului.
Producător
CARBODIAM
Avantajele
- Productivitate ridicată la tăierea asfaltului și betonului
- Durată mare de exploatare datorită segmentelor diamantate de calitate
- Potrivit pentru tăiere umedă și uscată
- Viteză constantă pe întreaga perioadă de utilizare
- Răcire eficientă a părții active în timpul funcționării
- Raport optim între viteza de tăiere și durabilitate.
Accesorii
- Disc diamantat MIX asfalt / beton BHL 350x20mm Carbodiam
| Caracteristici | |
| Articol | BHL1305 |
| Diametru mm | 350 |
| Diametru interior mm | 20 |
| Grosime mm | 3.0 |
| Înălțimea segmentului mm | 13 |
| Număr de segmente | 21 |
| Tip | De tăiat |
| Material | Asfalt, beton |
| Cantitate per pachet | 1 |
Atenție! Verificați disponibilitatea produsului, configurația acestuia, prețul cu operatorul nostru. Aspectul, caracteristicile și configurația acestuia se pot modifica fără notificare prealabilă.
Prețul 0 nu prezintă ofertă publică.


