Categorii
Cuțit Mora Companion Fish Fillet

Cuțit Mora Companion Fish Fillet

Producător: Mora
Cod: 837569
Art.: 7391846025443
Stock: În Stoc

Preţ:

790 MDL 40 EUR

Comandă rapidă
Descriere

Mora Companion Fish Fillet

— cuțitul pentru tranșarea peștelui are o lamă cu o formă specială, motiv pentru care cuțitul este folosit pentru tăierea fileului. Lungimea lamei cuțitului prezentat este de 155 mm, ceea ce spun și cifrele din denumirea modelului. Lungimea totală este de 27 cm, iar grosimea lamei la margine este de numai 1,9 mm.

Lama este fabricată din oțel inoxidabil Sandvik 12C27, tradițional pentru seria Fillet, cu duritatea 56-58 pe scara Rockwell, ceea ce îi conferă flexibilitate și permite păstrarea ascuțitului din fabrică pentru o perioadă lungă de timp.

Forma ergonomică a mânerului, similară cu cea a seriei Companion, asigură o prindere confortabilă și sigură în timpul lucrului. În mod tradițional, mânerul este fabricat din plastic negru cauciucat cu inserții de culoare lăptoasă. Teaca din plastic de culoare neagră furnizată împreună cu cuțitul fixează perfect cuțitul și îl protejează pe utilizator de tăieturi accidentale, permițând totodată fixarea cuțitului la curea cu ajutorul unui clip de pe teacă.

Caracteristici
Țara de fabricațieSuedia
Tip de cuțitnepliabil
Tip de tăișobișnuit
Lungime totală27 cm
Lungimea lamei15,5 cm
Material mânerplastic + cauciuc
Duritatea oțelului56-58 HRC
Calitatea oțeluluiSandvik 12C27
Greutate99 g.
Țara de origineSuedia

Atenție! Verificați disponibilitatea produsului, configurația acestuia, prețul cu operatorul nostru. Aspectul, caracteristicile și configurația acestuia se pot modifica fără notificare prealabilă.

Prețul 0 nu prezintă ofertă publică.

-->
Produsele Populare Azi