Cuțit PUMA TEC one-hand knife G-10 (phase-out model)

Cuțit PUMA TEC one-hand knife G-10 (phase-out model)

Producător: PUMA Solingen
Cod: 802779
Art.: 7310412
Stock: În Stoc

Preţ:

1500 MDL 75 EUR

Comandă rapidă
Alte variante ale produsului (1)
Descriere

Cuțitele Puma sunt unele dintre cele mai renumite cuțite germane, produse în orașul Solingen. Acest oraș este deja o marcă separată și este renumit pentru calitatea metalului său, chiar și standardul oțelului clasic 420 din Solingen este considerabil mai bun! Fabrica are o mare istorie care durează de 250 de ani.

Fabrica Puma a participat la Primul și Al Doilea Război Mondial (nu din voința sa), dar utilizarea activă a produselor Puma din Solingen a arătat cea mai înaltă calitate a metalului, asamblării și rezistenței la uzură.

Cuțitul de tranșare Puma este și astăzi visul multor colecționari, mai mult decât atât, baionetele pentru pușca Mauser model K-98 au fost în mare parte produse tot de brandul Puma. Cuțitele ofițerilor de paradă, cuțitele de paradă ale cercetașului și pompierului sunt de asemenea ornate cu sigla Puma.

Fabrica are trei tipuri de producție: America, Germania, China. Indiferent de țara de producție, toate produsele sunt fabricate doar din oțel german Solingen. Toate materialele naturale utilizate de fabrică sunt de producție proprie. Lemnul crește în cele mai bune livezi, cornii de cerb sunt obținuți în sezonul primăvară când cerbii își de sufletele singuri cornii, mai mult, toate produsele fabricate din corni de cerb aparțin unei singure familii, care este special cultivată pentru producția de produse Puma.

Reamintim că Wild Mart este distribuitorul oficial al brandului Puma Solingen în Moldova. Toate produsele le puteți vedea în magazinul nostru, centrul comercial Jumbo, etajul trei, buticul 374.

Informații despre produs "Puma Tec cu un cuțit cu o singură mână G-10 (modelul de fază)"
Lungimea lamei: 92 mm
Blade Steel: AISI 440
Blocarea lamei: Liner Lock
Lungimea închisă: 120 mm
Greutate: 160 g
Mîner: G10 (albastru negru) cu clemă curea

Brand: Puma Tec
Materialul lamei: AISI 440
Lungimea lamei: până la 100 mm
Mâner: Substanță sintetică

Atenție! Verificați disponibilitatea produsului, configurația acestuia, prețul cu operatorul nostru. Aspectul, caracteristicile și configurația acestuia se pot modifica fără notificare prealabilă.

Prețul 0 nu prezintă ofertă publică.

-->
Produsele Populare Azi