Placă de bază ASRock Z890 LIGHTNING WIFI, LGA1851, Intel Z890, ATX
Placă de bază ASRock Z890 LIGHTNING WIFI, LGA1851, Intel Z890, ATX Placă de bază ASRock Z890 LIGHTNING WIFI, LGA1851, Intel Z890, ATX Placă de bază ASRock Z890 LIGHTNING WIFI, LGA1851, Intel Z890, ATX Placă de bază ASRock Z890 LIGHTNING WIFI, LGA1851, Intel Z890, ATX Placă de bază ASRock Z890 LIGHTNING WIFI, LGA1851, Intel Z890, ATX

Placă de bază ASRock Z890 LIGHTNING WIFI, LGA1851, Intel Z890, ATX

Producător: ASRock
Cod:
Art.: 225213

Stock: În Stoc

Preţ:

6699 MDL 335 EUR

Comandă rapidă

Factor de formă a plăcii de baza: ATX

Socket: LGA1851

Chipset: Intel Z890

Tip Memorie: DDR5 SDRAM

Capacitate max. Totală RAM: 256GB

Sloturi memorie: 4x DIMM

Frecvență memorie: 5600 MHz

Caracteristici
TipPlacă de bază
Factor de formă a plăcii de bazaATX
SocketLGA1851
ChipsetIntel Z890
Procesoare suportateIntel Core Ultra (Seria 2)
Frecventa maximă memorie (OC) {Mhz}9466
Frecvență memorie5600 MHz
Tip MemorieDDR5 SDRAM
Sloturi memorie4x DIMM
Capacitate max. Totală RAM256GB
HDMI1x HDMI 2.1
Chipset audio7.1 Ch HD Audio, Realtek AL1220
PorturiHD Audio Jacks: Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphone
SPDIF port ieșire1x Port optic SPDIF
Controler Ethernet #12.5 Gigabit Realtek Ethernet
Controler Ethernet #2Killer E3100G
Controler Wi-Fi802.11be 2x2 Wi-Fi 7 + BT 5.x
Bluetooth5.4
Slot PCI 4.0Da
Sloturi PCI-Express x41
Sloturi PCI1
Sloturi PCI-Express x162
Sloturi PCI-Express x11
Sloturi de expansiune M.24
Suport slot M2 # 1M2: PCIe Gen5 x4 (128 Gb/s)
Suport slot M2 # 2M2: PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Suport slot M2 # 3M2:SATA3 or PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Suport slot M2 # 4M2: PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Conectori SATA4x SATA 6Gb/s
RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
Porturi PS/21
USB 3.x Type-A6x USB 3.2
Conector Thunderbolt2x Thunderbolt 4
COM PortNu
USB 2.0 Type-A2x
Porturi USB 2.02x USB 2.0 (Support 4 USB Ports)
Porturi USB 3.x1x USB 3.2 Gen2x2 Type-C + 2x USB 3.2 Gen1 (suporta 4 porturi USB 3.2 Gen1)
Banda LED adresabila3
Bandă RGB LED1
Dimensiuni30.5 x 24.4 cm
Specificaţii
Specificaţii
Banda LED adresabila 3
Bandă RGB LED 1
Bluetooth 5.4
Capacitate max. Totală RAM 256GB
Chipset Intel Z890
Chipset audio 7.1 Ch HD Audio, Realtek AL1220
COM Port Nu
Conector Thunderbolt 2x Thunderbolt 4
Conectori SATA 4x SATA 6Gb/s
Controler Ethernet #1 2.5 Gigabit Realtek Ethernet
Controler Ethernet #2 Killer E3100G
Controler Wi-Fi 802.11be 2x2 Wi-Fi 7 + BT 5.x
Dimensiuni 30.5 x 24.4 cm
Factor de formă a plăcii de baza ATX
Frecventa maximă memorie (OC) {Mhz} 9466
Frecvență memorie 5600 MHz
HDMI 1x HDMI 2.1
Porturi HD Audio Jacks: Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphone
Porturi PS/2 1
Porturi USB 2.0 2x USB 2.0 (Support 4 USB Ports)
Porturi USB 3.x 1x USB 3.2 Gen2x2 Type-C + 2x USB 3.2 Gen1 (suporta 4 porturi USB 3.2 Gen1)
Procesoare suportate Intel Core Ultra (Seria 2)
RAID RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
Slot PCI 4.0 Da
Sloturi de expansiune M.2 4
Sloturi memorie 4x DIMM
Sloturi PCI 1
Sloturi PCI-Express x1 1
Sloturi PCI-Express x16 2
Sloturi PCI-Express x4 1
SOCKET 1851
Socket LGA1851
SPDIF port ieșire 1x Port optic SPDIF
Suport slot M2 # 1 M2: PCIe Gen5 x4 (128 Gb/s)
Suport slot M2 # 2 M2: PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Suport slot M2 # 3 M2:SATA3 or PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Suport slot M2 # 4 M2: PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Tip Placă de bază
Tip Memorie DDR5 SDRAM
Tipul Memoriei DDR5
USB 2.0 Type-A 2x
USB 3.x Type-A 6x USB 3.2

Atenție! Verificați disponibilitatea produsului, configurația acestuia, prețul cu operatorul nostru. Aspectul, caracteristicile și configurația acestuia se pot modifica fără notificare prealabilă.

Prețul 0 nu prezintă ofertă publică.

-->
Produsele Populare Azi