Placă de bază ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI, LGA1700, Intel Z790, ATX
Placă de bază ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI, LGA1700, Intel Z790, ATX Placă de bază ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI, LGA1700, Intel Z790, ATX Placă de bază ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI, LGA1700, Intel Z790, ATX Placă de bază ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI, LGA1700, Intel Z790, ATX

Placă de bază ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI, LGA1700, Intel Z790, ATX

Producător: ASUS
Cod:
Art.: 206196

Stock: În Stoc

Preţ:

6599 MDL 330 EUR

Comandă rapidă

Factor de formă a plăcii de baza: ATX

Socket: LGA1700

Chipset: Intel Z790

Tip Memorie: DDR5 SDRAM

Capacitate max. Totală RAM: 192GB

Sloturi memorie: 4x DIMM

Frecvență memorie: 5600 MHz

Caracteristici
TipPlacă de bază
Factor de formă a plăcii de bazaATX
SocketLGA1700
ChipsetIntel Z790
Procesoare suportateIntel Core Gen 12th/13th & Celeron/Pentium
Frecventa maximă memorie (OC) {Mhz}7200
Frecvență memorie5600 MHz
Tip MemorieDDR5 SDRAM
Sloturi memorie4x DIMM
Capacitate max. Totală RAM192GB
HDMI1x HDMI 2.1
DisplayPort1x DP 1.4
Chipset audio7.1 Ch HD Audio, Realtek S1220A
Porturi5 x audio jacks
SPDIF port ieșire1x Port optic SPDIF
Controler Ethernet #12.5 Gigabit Realtek Ethernet
Controler Wi-FiWi-Fi 6E
Bluetooth5.3
Slot PCI 4.0Da
Sloturi PCI-Express x41
Sloturi PCI-Express x12
Sloturi PCI-Express x162
Sloturi de expansiune M.24
Suport slot M2 # 1M2: PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Suport slot M2 # 2M2: PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Suport slot M2 # 3M2: PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Suport slot M2 # 4M2: PCIe Gen4 x4 & SATA
Conectori SATA4x SATA 6Gb/s
RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
USB 3.x Type-A6x USB 3.2
USB Type-C2x USB 3.2
Conector Thunderbolt1x Thunderbolt
COM PortNu
Porturi USB 2.02x USB 2.0 (Support 4 USB Ports)
Porturi USB 3.x1 x USB 3.2 Gen1 (Supports 2 USB 3.2 Gen1 ports)
COM Port1
Banda LED adresabila3
Bandă RGB LED1
Dimensiuni30.5 cm x 24.4 cm
Specificaţii
Specificaţii
Banda LED adresabila 3
Bandă RGB LED 1
Bluetooth 5.3
Capacitate max. Totală RAM 192GB
Chipset Intel Z790
Chipset audio 7.1 Ch HD Audio, Realtek S1220A
COM Port 1 • Nu
Conector Thunderbolt 1x Thunderbolt
Conectori SATA 4x SATA 6Gb/s
Controler Ethernet #1 2.5 Gigabit Realtek Ethernet
Controler Wi-Fi Wi-Fi 6E
Dimensiuni 30.5 cm x 24.4 cm
DisplayPort 1x DP 1.4
Factor de formă a plăcii de baza ATX
Frecventa maximă memorie (OC) {Mhz} 7200
Frecvență memorie 5600 MHz
HDMI 1x HDMI 2.1
Porturi 5 x audio jacks
Porturi USB 2.0 2x USB 2.0 (Support 4 USB Ports)
Porturi USB 3.x 1 x USB 3.2 Gen1 (Supports 2 USB 3.2 Gen1 ports)
Procesoare suportate Intel Core Gen 12th/13th & Celeron/Pentium
RAID RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
Slot PCI 4.0 Da
Sloturi de expansiune M.2 4
Sloturi memorie 4x DIMM
Sloturi PCI-Express x1 2
Sloturi PCI-Express x16 2
Sloturi PCI-Express x4 1
Socket LGA1700
SOCKET 1700
SPDIF port ieșire 1x Port optic SPDIF
Suport slot M2 # 1 M2: PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Suport slot M2 # 2 M2: PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Suport slot M2 # 3 M2: PCIe Gen4 x4 (64 Gb/s)
Suport slot M2 # 4 M2: PCIe Gen4 x4 & SATA
Tip Placă de bază
Tip Memorie DDR5 SDRAM
Tipul Memoriei DDR5
USB 3.x Type-A 6x USB 3.2
USB Type-C 2x USB 3.2

Atenție! Verificați disponibilitatea produsului, configurația acestuia, prețul cu operatorul nostru. Aspectul, caracteristicile și configurația acestuia se pot modifica fără notificare prealabilă.

Prețul 0 nu prezintă ofertă publică.

-->
Produsele Populare Azi