Placă de bază Gigabyte Z790 D AX, LGA1700, Intel Z790, ATX
Placă de bază Gigabyte Z790 D AX, LGA1700, Intel Z790, ATX Placă de bază Gigabyte Z790 D AX, LGA1700, Intel Z790, ATX Placă de bază Gigabyte Z790 D AX, LGA1700, Intel Z790, ATX Placă de bază Gigabyte Z790 D AX, LGA1700, Intel Z790, ATX

Placă de bază Gigabyte Z790 D AX, LGA1700, Intel Z790, ATX

Producător: Gigabyte
Cod:
Art.: 229755

Stock: În Stoc

Preţ:

4249 MDL 213 EUR

Comandă rapidă

Factor de formă a plăcii de baza: ATX

Socket: LGA1700

Chipset: Intel Z790

Tip Memorie: DDR5 SDRAM

Capacitate max. Totală RAM: 256GB

Sloturi memorie: 4x DIMM

Frecvență memorie: 4400 MHz

Caracteristici
TipPlacă de bază
Factor de formă a plăcii de bazaATX
SocketLGA1700
ChipsetIntel Z790
Procesoare suportateIntel Core Gen 12th/13th/14th & Celeron/Pentium
Frecvență memorie4400 MHz
Frecventa maximă memorie (OC) {Mhz}7600
Tip MemorieDDR5 SDRAM
Sloturi memorie4x DIMM
Capacitate max. Totală RAM256GB
HDMI1x HDMI 2.1
DisplayPort1x DP 1.2
Porturi3x audio jacks
Chipset audio7.1 Surround Sound High Definition Audio
Controler Ethernet #12.5 Gigabit Realtek Ethernet
Controler Wi-FiWi-Fi 6E
Bluetooth5.3
Slot PCI 4.0Da
Sloturi PCI-Express x163
Sloturi PCI-Express x12
Sloturi de expansiune M.23
Suport slot M2 # 1M2: tip 2280/22110 (PCIe Gen4 x4/x2)
Suport slot M2 # 2M2: tip 2280 (PCIe Gen4 x4/x2)
Suport slot M2 # 3M2: tip 2280 (PCIe Gen4 x4/x2) & SATA
Conectori SATA4x SATA 6Gb/s
RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
Porturi PS/21
USB 3.x Type-A5x USB 3.2
USB Type-C1x USB 3.2 Gen 2
COM PortNu
USB 2.0 Type-A2x
Porturi USB 2.02x USB 2.0/1.1
Porturi USB 3.x1x USB Type-C + 1x USB 3.2 Gen1
Banda LED adresabila2
Dimensiuni30.5 x 24.4 cm
Specificaţii
Specificaţii
Banda LED adresabila 2
Bluetooth 5.3
Capacitate max. Totală RAM 256GB
Chipset Intel Z790
Chipset audio 7.1 Surround Sound High Definition Audio
COM Port Nu
Conectori SATA 4x SATA 6Gb/s
Controler Ethernet #1 2.5 Gigabit Realtek Ethernet
Controler Wi-Fi Wi-Fi 6E
Dimensiuni 30.5 x 24.4 cm
DisplayPort 1x DP 1.2
Factor de formă a plăcii de baza ATX
Frecventa maximă memorie (OC) {Mhz} 7600
Frecvență memorie 4400 MHz
HDMI 1x HDMI 2.1
Porturi 3x audio jacks
Porturi PS/2 1
Porturi USB 2.0 2x USB 2.0/1.1
Porturi USB 3.x 1x USB Type-C + 1x USB 3.2 Gen1
Procesoare suportate Intel Core Gen 12th/13th/14th & Celeron/Pentium
RAID RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
Slot PCI 4.0 Da
Sloturi de expansiune M.2 3
Sloturi memorie 4x DIMM
Sloturi PCI-Express x1 2
Sloturi PCI-Express x16 3
Socket LGA1700
SOCKET 1700
Suport slot M2 # 1 M2: tip 2280/22110 (PCIe Gen4 x4/x2)
Suport slot M2 # 2 M2: tip 2280 (PCIe Gen4 x4/x2)
Suport slot M2 # 3 M2: tip 2280 (PCIe Gen4 x4/x2) & SATA
Tip Placă de bază
Tip Memorie DDR5 SDRAM
Tipul Memoriei DDR5
USB 2.0 Type-A 2x
USB 3.x Type-A 5x USB 3.2
USB Type-C 1x USB 3.2 Gen 2

Atenție! Verificați disponibilitatea produsului, configurația acestuia, prețul cu operatorul nostru. Aspectul, caracteristicile și configurația acestuia se pot modifica fără notificare prealabilă.

Prețul 0 nu prezintă ofertă publică.

-->
Produsele Populare Azi