Placă de bază Gigabyte Z890 GAMING X WIFI7, LGA1851, Intel Z890, ATX
Placă de bază Gigabyte Z890 GAMING X WIFI7, LGA1851, Intel Z890, ATX Placă de bază Gigabyte Z890 GAMING X WIFI7, LGA1851, Intel Z890, ATX Placă de bază Gigabyte Z890 GAMING X WIFI7, LGA1851, Intel Z890, ATX

Placă de bază Gigabyte Z890 GAMING X WIFI7, LGA1851, Intel Z890, ATX

Producător: Gigabyte
Cod:
Art.: 225563

Stock: În Stoc

Preţ:

6049 MDL 303 EUR

Comandă rapidă

Factor de formă a plăcii de baza: ATX

Socket: LGA1851

Chipset: Intel Z890

Tip Memorie: DDR5 SDRAM

Capacitate max. Totală RAM: 256GB

Sloturi memorie: 4x DIMM

Frecvență memorie: 5600 MHz

Caracteristici
TipPlacă de bază
Factor de formă a plăcii de bazaATX
SocketLGA1851
ChipsetIntel Z890
Procesoare suportateIntel Core Ultra Procesoare
Frecvență memorie5600 MHz
Frecventa maximă memorie (OC) {Mhz}9200
Tip MemorieDDR5 SDRAM
Sloturi memorie4x DIMM
Capacitate max. Totală RAM256GB
HDMI1x HDMI 1.4
DisplayPort1x DP 2.1
Porturi3x audio jacks
SPDIF port ieșire1x Port optic SPDIF
Chipset audio7.1 Surround Sound High Definition Audio
Controler Ethernet #12.5 Gigabit Realtek Ethernet
Controler Wi-FiMediaTek Wi-Fi 7 MT7925
Bluetooth5.4
Slot PCI 4.0Da
Sloturi PCI-Express x163
Sloturi de expansiune M.24
Suport slot M2 # 1M2: tip 25110/22110/2580/2280 (PCIe Gen5 x4/x2)
Suport slot M2 # 2M2: tip 22110/2280 (PCIe Gen4 x4/x2)
Suport slot M2 # 3M2: tip 22110/2280 (PCIe Gen4 x4/x2)
Suport slot M2 # 4M2: SATA & PCIe Gen4 x4/x2
Conectori SATA4x SATA 6Gb/s
RAIDRAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
USB 3.x Type-A5x USB 3.2
USB Type-C1x
COM PortNu
USB 2.0 Type-A4x
Porturi USB 2.02x USB 2.0
Porturi USB 3.x1x USB Type-C + 1x USB 3.2 Gen1
Banda LED adresabila3
Bandă RGB LED1
Dimensiuni30.5 x 24.4 cm
Specificaţii
Specificaţii
Banda LED adresabila 3
Bandă RGB LED 1
Bluetooth 5.4
Capacitate max. Totală RAM 256GB
Chipset Intel Z890
Chipset audio 7.1 Surround Sound High Definition Audio
COM Port Nu
Conectori SATA 4x SATA 6Gb/s
Controler Ethernet #1 2.5 Gigabit Realtek Ethernet
Controler Wi-Fi MediaTek Wi-Fi 7 MT7925
Dimensiuni 30.5 x 24.4 cm
DisplayPort 1x DP 2.1
Factor de formă a plăcii de baza ATX
Frecventa maximă memorie (OC) {Mhz} 9200
Frecvență memorie 5600 MHz
HDMI 1x HDMI 1.4
Porturi 3x audio jacks
Porturi USB 2.0 2x USB 2.0
Porturi USB 3.x 1x USB Type-C + 1x USB 3.2 Gen1
Procesoare suportate Intel Core Ultra Procesoare
RAID RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
Slot PCI 4.0 Da
Sloturi de expansiune M.2 4
Sloturi memorie 4x DIMM
Sloturi PCI-Express x16 3
Socket LGA1851
SOCKET 1851
SPDIF port ieșire 1x Port optic SPDIF
Suport slot M2 # 1 M2: tip 25110/22110/2580/2280 (PCIe Gen5 x4/x2)
Suport slot M2 # 2 M2: tip 22110/2280 (PCIe Gen4 x4/x2)
Suport slot M2 # 3 M2: tip 22110/2280 (PCIe Gen4 x4/x2)
Suport slot M2 # 4 M2: SATA & PCIe Gen4 x4/x2
Tip Placă de bază
Tip Memorie DDR5 SDRAM
USB 2.0 Type-A 4x
USB 3.x Type-A 5x USB 3.2
USB Type-C 1x

Atenție! Verificați disponibilitatea produsului, configurația acestuia, prețul cu operatorul nostru. Aspectul, caracteristicile și configurația acestuia se pot modifica fără notificare prealabilă.

Prețul 0 nu prezintă ofertă publică.

-->
Produsele Populare Azi